DZIĘKUJĘ SŁUCHACZOM RADIA PIEKARY ZA LATA OBECNOŚCI NA MOICH AUTORSKICH AUDYCJACH I W CZASIE DYŻURÓW od 27 10.1996 do 31.08.2015 oraz przed koncesją.

ZAPRASZOM na AUDYCJE

BEST FAJRANT w RADIO BEST - Nr 26

PIĄTEK - 7 czerwca 2024

godz. 18.00 - SZLAGIEROWA BEST LISTA

godz. 20.00 - CO GRA w TYCH NUTKACH

NIEDZIELNY PORANEK MUZYCZNY - Nr 16

NIEDZIELA - 9 czerwca 2024

godz. 10.00 - 11.00

 

 


 


PIEKARSKI FAMILOK NR. 547

WAKACYJNA PRZERWA

SZLAGIERY NIE Z NASZEJ ERY - Nr 275

WAKACYJNA PRZERWA

NUTY DO PODUCHY - Nr 110

WAKACYJNA PRZERWA


 


Historia BEST Fajrant

Po latach spędzonych na antenie, najpierw Radia Piekary, nastempnie Śląskiego Radia Hit Mix, przyszła kolej na Radio Best. Pierwsza moja przygoda z Radiem Best miała miejsce 2 listopada 2023 kiedy mój syn Marcin zaprosił mnie do współprowadzenia audycji na Zaduszki. Po miesiącu zaproponował mi prowadzenie Szlagierowej Best Listy w piontkowe późne popołudnie oraz wypełnienie kolejnych dwóch godzin antenowych. Wymyśliłem nazwę audycji Best Fajrant co Marcin przyjoł z zadowoleniem i tak piersza audycjia ukazała się 1 grudnia 2023 roku. 

Audycja kierowana jest do trzech grup słuchaczy, chcących posłuchać muzyki, chcących zabawić się w odgadywanie zadań muzycznych, i wreszcie dla tych którzy chcą aktywnie poprzez zagatki muzyczne układać hasło w cyklu "Łamigłówki przy kachloku". W każdej audycji hasła to powiedzenie, słuchacze aktywni mają za zadanie przygotować u siebie w domu na kartce linię kratek (kachelek) w które należy umieszczać literki. W trakcie audycji pojawiają sie piosenki do których zostanie podane pytanie a jego odpowiedz wyznaczy kolejne literki do wstawienia w kratki.Słuchacze którzy w trakcie audycji rozwiążą hasło otrzymują tytuł Best Szlagier Zduna.

AUDYCJA nr. 5 - 29.1.2023

hasło - STĄPAĆ PO CIENKIM LODZIE - to powiedzenie oznacza podejmowanie ryzyka, narażenie się na niebezpieczeństwo. Przykładem może być n.p. kiedy ktoś zakłada własną firmę i musi się liczyć że może to być ryzykowne kiedy wciągając w interes innych, będzie trzeba się spotkać z ostrą reakcją, kiedy plan nie wypali. Jednocześnie może być realne w rzeczywistości, kiedy wchodzimy na cienki lód, musimy mieć świadomość konsekwencji utonięcia. Nie dotyczy to n.p. niedzwiedzia polarnego, który jest doskonałym pływakiem i nie jest to dla niego zagrożeniem, bo potrafi bez problemów wydostać się na ląd.

hasło rozwiązała - Magdalena z Cieślina (1)

AUDYCJA nr. 4 - 22.12.2023

hasło - WYWOŁAĆ WILKA Z LASU - przysłowie które opiera się na prawdziwej lub zmyślonej historii, że pewien chłopiec ciągle krzyczał na wsi , że goni go wilk. Mieszkańcy wychodzili z domów aby śpieszyć na ratunek. Jednak zorientowali się że chłopiec robił sobie żarty. Aż w końcu któregoś dnia chłopca wilk gonił naprawdę ale wtedy nikt niy przyszedł na ratunek.

hasło rozwiązał - Piotr z Cieślina (woj. małopolskie) (1)

AUDYCJA nr. 3 - 15.12.2023

hasło - ZJEŚĆ KONIA Z KOPYTAMI - mówiąc, że zjadłbym konia z kopytami, twierdzimy, że jesteśmy bardzo głodni, możemy bardzo dużo zjeść. Odczuwamy olbrzymi głód, taki, że zjedli byśmy coś ogromnego. Ten związek frazeologiczny jest do dzisiaj bardzo często używany oraz bardzo popularny.

hasło rozwiązał - Marek z Będzina (2)

AUDYCJA nr. 2 - 8.12.2023

hasło - OBCHODZIĆ SIĘ JAK Z JAJKIEM - obchodzić się z kimś jak z jajkiem to nic innego jak obchodzi się z kimś delikatnie. Często zwrot ten jest używany w stosunku do osób nadmiernie bądź przesadnie wrażliwych, które są delikatne i łatwo je urazić.

hasło rozwiązali - Marek z Będzina (1) Czesława z Dąbrowy Górniczej (2)

AUDYCJA nr. 1 - 1.1.2023

hasło - TU JEST PIES POGRZEBANY - wyrażenie to pochodzi z niemieckiego, gdzie jest fragmentem napisu na jednym psim nagrobku

hasło rozwiązała - Czesława z Dąbrowy Górnicze (1)

 

                       Copyright (c) 2008 - 2024 by Bogusław Skalski. Wszelkie prawa zastrzeżone