DZIĘKUJĘ SŁUCHACZOM RADIA PIEKARY ZA LATA OBECNOŚCI NA MOICH AUTORSKICH AUDYCJACH I W CZASIE DYŻURÓW od 27 10.1996 do 31.08.2015 oraz przed koncesją.

ZAPRASZOM na AUDYCJE

BEST FAJRANT w RADIO BEST - Nr 30

CZWARTEK - 21 czerwca 2024

godz. 20.00 - 22.00 - CO GRA w TYCH NUTKACH

NIEDZIELNY PORANEK MUZYCZNY - Nr 20

NIEDZIELA - 7 lipca 2024

godz. 7.00 - 8.00

 

 


 


PIEKARSKI FAMILOK NR. 547

WAKACYJNA PRZERWA

SZLAGIERY NIE Z NASZEJ ERY - Nr 275

WAKACYJNA PRZERWA

NUTY DO PODUCHY - Nr 110

WAKACYJNA PRZERWA


 


Galeria Śpiywokow

JACEK KIEROK - Śpiywok roku 2005 i 2006
JACEK KIEROK - Od najmłodszych lat wychowywany w klimacie muzyki śląskich szlagierów. Pod okiem Pani Profesor Kasprzak w Państwowej Szkole Muzycznej w Bytomiu brał lekcje wokalistyki przygotowywując się do Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
Gra na instrumentach: gitara 6 - 12 strunowa-cifra, akordeon.
Największe osiągnięcia to: reprezentując zespół muzyki religijnej AGAPE, dwukrotny zwycięzca na festiwalu muzyki religijnej w Świerklach (koło Opola), III miejsce na I festiwalu szlagierów w Zabrzu, I miejsce w Knurowie - Muzyczne Hanysy Roku 2000.
W swoim dorobku posiada 5 płyt CD, w tym 3 religijne, oraz 6 kaset.
Podtrzymuje tradycje promując śląską kulturę, koncentrując się od lat w kraju i za granicą (Czechy, Słowacja, Niemcy).

PIEKARSKIE TRIO - Śpiywoki roku 2001, 2002 i 2003

Strona internetowa zespołu:

www.piekarskietrio.pl

Każdy wcześniej grywał w różnych zespołach . Od 1990 roku założyli zespół pod nazwą Trio, kiedy to grali na weselach, zabawach, biesiadach i festynach. Od 2000 roku przyjęli nazwę Piekarskie Trio w związku z pojawieniem się w regionalnych rozgłośniach radiowych w szczególności w Radio Piekary, Radio Fan i Radio Vanessa. W swoim repertuarze posiadają piosenki śpiewane szczególnie w gwarze śląskiej, a ich treść zawierają tematy zaczerpnięte ze śląskiej tradycji, mocno przyswajane przez słuchaczy w różnym wieku. Ich autorskie piosenki pojawiły się na składankach CD z serii Fajer z Radiem Piekary 1, 2 i 3 poczym wydali pierwszą kasetę. W roku 2004 ukazała się ich druga kaseta i płyta CD o wdzięcznym tytule"Ty śląsko ziymio".

W 2006 roku wydali kolejną płytę CD pt."Gromy i śpiywomy wom". W działalności pod nazwą Piekarskie Trio zdobywali szereg wyróżnień w listach przebojów Radia Fan w cyklu "Muzyczne Hanysy" oraz w plebiscycie Radia Piekary w audycji "Piekarski Familok".

W roku 2010 ukazała się płyta CD "Bo to jest sercs dar"

 

Skład zespołu:

Alojzy Franiel .......... instr klawiszowe, trąbka, vokal

Marian Susek .......... saksofon, vokal

Andrzej Krajcer ....... gitara, vokal


MIROSŁAW JĘDROWSKI - Śpiywok roku 2004, 2010
strona internetowa :

www.mirekjedrowski.pl

Chorzowianin z krwi i kości, tu ukończył szkołę sportową,
tu grał w piłkę nożną w klubie Ruch Chorzów i wreszcie tu nie oczekiwanym
wyrokiem na życie zakończył swoją sportową karierę.
W młodości grał na gitarze i perkusji, choć nie tak entuzjastycznie
i wytrwale jak w piłkę i tak za namową znajomego założył własny zespół.
Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę.
Dzisiaj, Mirosław Jędrowski należy do najbardziej popularnych i lubianych
wykonawców szeroko pojętej piosenki śląskiej. Wydał kilka płyt,
za które otrzymał złotą płytę,jest laureatem kilku prestiżowych śląskich nagród,
pisze piosenki, komponuje muzykę,wyczynowo uprawia sport (m. in. pływanie),
uczestniczy w koncertach charytatywnych. Przy tym jest człowiekiem pogodnym
i skromnym.Wielokrotnie nagradzany dyplomami i listami pochwalnymi. 

DAMIAN HOLECKI - Śpiywok roku 2007, 2008, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017
strona internetowa :

www.damianholecki.pl

Urodził się w Mysłowicach na Śląsku. Studiował piosenkarstwo na wydziałach:
Wokalno - Aktorskim oraz Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowickiej Akademii Muzycznej.
Piosenkarz i pianista,kompozytor i aranżer, autor tekstów z zamiłowania fotograf.
Laureat wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą.  
Ma na swoim koncie kilka solowych płyt i dziesiątki tysięcy sprzedanych fonogramów.
Płyta "Pokochaj Mnie" była z pewnością udanym debiutem artysty,
W roku 1998 podpisał kontrakt płytowy z austriacką firmą fonograficzną KOCH MUSIC.
W październiku 1999 roku powstał album "Bo serce me melodie gra".
Pokazuje on inne zainteresowania muzyczne artysty, a jego bezpośrednią kontynuacją
była wydana niedługo później płyta "Buenos dias ukochana".
W międzyczasie Damian Holecki prowadził "Śląską Listę Szlagierów " w Radiu Plus.
W 2005 wydał płytę "W moje ramiona".
Damian jest zodiakalnym Skorpionem. Pasjonują go podróże i chętnie chodzi
do chińskich restauracji. W kuchni czuje się jak ryba w wodzie.
Wieczorami często śpiewa przy świecach i gra na fortepianie.
Dwie czarne kotki darzone są uczuciem,o które mogłaby być zazdrosna niejedna kobieta.
Podróż dookoła swiata nadal pozostaje jego wielkim marzeniem.

KARPOWICZ FAMILY - Śpiywoki roku 2011

www.karpowicz-family.pl

Grupa Karpowicz Family na scenie muzycznej pojawiła się jesienią 2000 roku. Jej założycielem i twórcą jest lider zespołu a zarazem wokalista Zbyszek Karpowicz. Setki koncertów w kraju i za granicą mają wpływ na ich popularność. Muzyka i taniec tej barwnej grupy charakteryzuje się temperamentem i melodyjnością a teksty nie stanowią skomplikowanych do przemyśleń wersów. Program pełen jest kolorów i radości. Swymi koncertami aby nie powiedzieć małymi spektaklami muzycznymi niosą
uśmiech i zadowolenie swym wielbicielom. Ich dorobek artystyczny to osiem wydanych płyt CD: "Westchnienie", "Radość", "Viva Mexico", "Kolędy", "Już taka jesteś", "Droga do Ciebie" na której znajduje się największy ich przebój - "A kuku", "Moje przeznaczenie" oraz "Nektar Szczęścia". Ich wiedeoteka to trzydzieści nagranych teledysków. Obecnie scenę tego zespołu zdobią: Agnieszka Doliszniak, Anna Karpowicz, Magdalena Cichecka, Karina Morkis, Monika Wieczorek, Aleksandra Wodzisz, Helmut Gaweł no i Zbyszek Karpowicz. Nieść ludziom radość i nadzieję - to główne motto zespołu Karpowicz Family

 


JACEK SILSKI - Śpiywok roku 2012

strona internetowa :

www.jaceksilski.eu

Solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie, po raz pierwszy zetnoł się ze sceną w zespole estradowym W.P."Kirasierzy" w Gdyni w którym jako lider- wokalista zdobył pierwsze miejsce wśród zespołów biorących udział w konkursie Zespołów Estradowych Wojska Polskiego w roku 1985 z programem p.t. "Co w każdym żołnierzu w środku serca siedzi". Nagrodą Szefa Głównego Zarządu WP była emisja w TVP2 oraz tourne zespołu na Węgrzech. Na festiwalu w Zielonej Górze występował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem. Kolejny etap to Opera Śląska w Bytomiu, Państwowa Opera we Wrocławiu, tourne europejskie z prywatną operą Marka Tracza. Później Teatr Rozrywki w Chorzowie i role musicalowe. Dalej współpraca z Teatrem Muzycznym w Kiel i tourne po Europie z produkcjami Uli Gerhards m.in. "Star - Light Expres", "Phantom Of The Opera". Brał udział w castingach do musicali "Showstar 2008" organizowanym przez ZDF i Thomasa Gottschalka, "Tarzan And Jane" - Phila Collinsa dla SAT 1 i "Das Supertalent" - Diethrena Bohlena.

 

 

 


DUO FENIX / DWA FYNIKI - Śpiywoki roku 2013

www.duofenix.pl

Zespół estradowy „DUO FENIX” czyli „DWA FYNIKI” jak kto woli. Zespół istnieje od 1993 r.pod dwoma nazwami. Jako „DUO FENIX” wykonuje utwory w języku polskim – literackim, jako „DWA FYNIKI” w śląskiej gwarze. Mają na swoim koncie 9 kaset autorskich i 7 płyt c/d. Na przełomie lat 1999/2000 zaprosili do współpracy opolskiego Francika co zaowocowało powstaniem 2 kolejnych płyt autorskich . Promocja telewizyjna odbyła się w programie muzycznym „Disco Relax”, gdzie zaprezentowali jedną ze swoich piosenek o mamie pt.”Mamo ty serce mi dasz”. W roku 2006 zaistnieli w TV Katowice w „Śląskiej Liście Przebojów” z utworem „Geburstag u Naszej Ciotki” z wielkim powodzeniem. Dali już wiele występów na terenie woj. opolskiego i śląskiego a także za granicą, zawsze pozostawiając po sobie dobrą muzykę, humor oraz miłe wspomnienia. Wiedzą jak sprawić, aby publiczność zgromadzona na festynach, koncertach plenerowych, biesiadach, słuchając ich wspaniale się bawiła. Koncerty to nie tylko sam występ, ale żywy dialog z publicznością i świetna zabawa.

                                                                                          


METRUM - Śpiywoki roku 2018

www.reni-marco.eu

Zespół METRUM Reni & Marco występuje od 1998 roku w składzie Teresa Dzięcioł ? vocal i Marek Halup - vocal i gitara. Każde z nich ma profesjonalne przygotowanie muzyczne, warto wspomnieć, że Teresa uczyła się w średniej szkole muzycznej w klasie śpiewu solowego w Katowicach, po niedługim czasie została przyjęta jako wokalistka do Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W późniejszym czasie śpiewała w Niemczech na imprezach galowych. Marek przez długi czas grał na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze w międzynarodowym Big-Bandzie w Niemczech. Przypadkowe spotkanie i próby podjęcia wspólnych działań zaowocowało nagraniem ich I-szej kasety pt. "Światowe Przeboje". Jakiś czas temu na rynku ukazała się ich pierwsza płyta pt. "SERIES HITPARADE". Zespół często gości za granicą, śpiewając międzynarodowe standardy i to w 5 językach. METRUM wykonuje muzykę popularną, wielką popularność zdobyły piosenki "Cukiernik", jak również "Lady Anita"- zaśpiewane w śląskiej gwarze i zabarwione szczyptą regionalnego humoru, podbiły serca wielu Ślązaków. Długo gościły m. in. na Śląskiej Liście Przebojów TVP 3. Autorką tekstów piosenek - jest Teresa, a kompozycjami i aranżacjami zajmuje się Marek. Pod koniec września 2008r. zespół obchodził jubileusz 10-cio lecia istnienia. We wrześniu 2013r. odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 15 lecia działalności artystycznej zespołu.


PROSKAUER ECHO - Śpiywoki roku 2019

Pojawiyli sie w 1993 roku, śpiywając początkowo w języku niemieckim i całkym przypadkowo zaczyli śpiywać w gwarze ślaskiej. Są dumnii że pochądzą z Pruszkowa koło Opola, rozsławiając swoja gmina. Koncertowali w całej Polsce jak i wielokrotnie w Niemczech, Austrii i na Ukrainie.Nagrali wiele płyt jak i nakręcili wiele teledysków, występowali w programach telewizyjnych. Śpiewanie jest ich Hobby.Każdy z nich na codzień pracuje zawodowo.


ALICJA BAGIŃSKA - Śpiywok roku 2020, 2022

ści.


PIOTR i AGNIESZKA SZEFER - Śpiywoki roku 2021

Zespół kabaretowo-folklorystyczny, istniejący od 2005 roku, występujący w 3-osobowym składzie: Piotr Szefer, Agnieszka Szefer (córka Piotra Szefera) oraz Artur Musz. Zespół występuje też jako Duet czyli Piotr i Agnieszka Szefer. Założycielem zespołu jest Piotr Szefer. Zespół przywiązuje ogromną rolę do śląskich tradycji. Występuje zawsze w starannie wykonanych śląskich strojach ludowych, ich piosenki w dużej mierze dotyczą Śląska, tradycji, jak też rodziny i życia, w teledyskach pokazywane jest piękno regionu. Grupa śpiewa głównie w gwarze śląskiej. W ramach występów scenicznych zespół prezentuje też kawały w gwarze śląskiej.


ŚLĄSKIE DUO - śpiwoki roku 2023

Śląskie Duo tworzyli Piotr Szefer i nieżyjąca już ciotka Berta. W 2001 roku wydali płytę CD "Śląskie śpiywki i wice" na której ciotka Berta prezentowała swój kunszt w opowiadaniu kawałów a Piotr wykonoł częś muzyczno. Ciotka Berta nagrała solowo śpiywka "A nom jest wszystko jedno"
Copyright (c) 2008 - 2024 by Bogusław Skalski. Wszelkie prawa zastrzeżone